Kiedy słyszy się „Bieszczady” większość wyobraża sobie małą, drewnianą chatkę otoczoną przez naturę. Ten region Polski kojarzymy z ciszą, spacerowaniem po połoninach i przyjemnym odpoczynkiem od hałasu miasta i codziennego pośpiechu. Jednak Bieszczady, oprócz zapierających dech w piersiach widoków, oferują nam również dużo atrakcji architektonicznych. Zaskakują wielokulturowością i mają bogatą ofertę dla dzieci. Można się z nią zaznajomić.

Całkiem nowa Chatka Puchatka.

Najpopularniejszym obiektem w Bieszczadach jest znana Chatka Puchatka – schronisko położone na Połoninie Wetlińskiej. Prowadzi ku niej szlak, który powinni być w stanie przejść mniej doświadczeni wędrowcy. Kultowe schronisko w 2022 zostało odnowione. Po odpoczynku w Chatce Puchatka warto udać się w kierunku Połoniny Caryńskiej. Tu jednak należy liczyć się z dalszą i bardziej wymagającą trasą, na którą należy się przygotować.

O jakiej porze roku najlepiej wybrać się w Bieszczady?

Bieszczady to stale mało oblegany obszar Polski, dzięki czemu zaznamy tu spokoju i wolnego od miejskiego hałasu. Choć baza noclegowa nie jest tak rozłożona bardzo dobrze, w podgórskich miejscowościach wynajmiemy urokliwe domki. Bieszczady szczególnie modne są w czasie letnim, dlatego o rezerwacji domku należy pomyśleć dużo szybciej. Jeżeli zdecydowałeś się na tutejsze noclegi – Bieszczady oferują także prywatne pokoje, jak i swobodne domy.

Dlaczego tak dużo ludzi odwiedza Zaporę nad Soliną?

Choć dla wielu ludzi Solina to już tradycyjne Bieszczady, będąc w okolicy koniecznie należy tutaj przyjechać. Atrakcyjna zapora w Solinie zrobi wrażenie nad każdym, a szczególnie na najmniejszymi gośćmi. Obecnie jest tu również wyciąg kolejkowy, z którego roztacza się piękny i atrakcyjny widok na całe jezioro. Jeżeli chcecie dłużej pozostać nad akwenem wodnym i odpocząć nad brzegiem jeziora warto przyjechać do Polańczyka i tam zobaczyć jakie oferuje nam atrakcje.

Co zobaczymy w Bieszczadzkim Parku Narodowym.

Bieszczady to region pełen ładnych wodospadów czy leśnych terenów spacerowych. Bieszczadzki Park Narodowy swoją siedzibę posiada w Ustrzykach Górnych, gdzie warto zacząć swoją wyprawę. Natomiast w Ustrzykach Dolnych koniecznie przyjdźcie do Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Bieszczady są znane z ogromu leśnych zwierząt, które nietrudno natrafić na szlaku. Niemal na każdej ścieżce turystycznej znajdziecie ostrzeżenia przed niedźwiedziami, a ponadto drapieżnikami, które są symbolem parku. Jeżeli jeszcze wam mało w Mucznem oczekuje na was Pokazowa Zagroda Żubrów.

Pokój czy domek na nocleg?

Najistotniejszym elementem na poziomie organizacji każdej wyprawy musi być wybranie odpowiedniego noclegu https://domki.bieszczadomaniak.pl/. Od tego, gdzie będziemy spać w znacznej mierze zależy to jak spędzimy nasz wypoczynek. Wyszukując nocleg w Bieszczadach możemy zdecydować czy planujemy nocować w pensjonacie a może wybierzemy prywatną kwaterę? W Bieszczadach istnieje możliwość wynajęcia także domków dla zwiedzających.